Home Nieuws Publiek warmtebedrijf Leidse regio in de maak

Publiek warmtebedrijf Leidse regio in de maak

Nationale Deelneming Warmte (NDW, dochter van EBN) werkt samen met zes gemeenten en Alliander toe naar de oprichting van een warmtenbedrijf in de Leidse Regio
Nieuws

De Nationale Deelneming Warmte (NDW – dochter van EBN) heeft samen met de gemeenten Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten en Zoeterwoude en netwerkbedrijf Alliander een samenwerkingsovereenkomst ondertekend. In deze overeenkomst spreken zij af om samen toe te werken naar de oprichting van een regionaal publiek warmtebedrijf. De verwachting is dat de oprichting in 2027 plaats gaat vinden.

Het ondertekenen van de samenwerkingsovereenkomst is voor NDW de eerste officiële handeling na aanwijzing als Nationale Deelneming Warmte. NDW zet hiermee de eerste van zes in 2025 gesloten intentieverklaringen in een samenwerkingsovereenkomst om.

Foto van de ondertekening samenwerkingsovereenkomst voor Warmtebedrijf Leidse Regio

Samen werken aan een toekomst zonder aardgas

De Leidse regio wil in 2050 stoppen met het gebruik van aardgas. Een regionaal warmtenet speelt daarbij een belangrijke rol. Het nieuwe publieke warmtebedrijf gaat in de toekomst in het gebied van de zes gemeenten het warmtenet aanleggen en warmte leveren. Mogelijk gaan zo’n 100.000 huishoudens en bedrijven gebruikmaken van de diensten van het nieuwe warmtebedrijf.

Start van de kwartiermakersfase

Met het ondertekenen van de samenwerkingsovereenkomst start nu de zogeheten kwartiermakersfase. In deze fase worden de plannen voor het publieke warmtebedrijf verder uitgewerkt en worden de aandachtspunten nader bekeken. Een belangrijke stap hierbij is het opstellen van een businessplan. Daarin staat hoe het warmtebedrijf wordt georganiseerd en hoe het wordt betaald. Na instemming van de gemeenten, NDW en Alliander met dit businessplan en het beschikbaar stellen van de benodigde financiële middelen, kan het warmtebedrijf naar verwachting in 2027 worden opgericht.