Home Feiten en cijfers Kennisbank Aardwarmte Numerieke en analytische modellering van wellbore storage effecten bij puttesten in lage enthalpie geothermie putten

Numerieke en analytische modellering van wellbore storage effecten bij puttesten in lage enthalpie geothermie putten

Dit onderzoek analyseert de invloed van wellbore storage (WBS)-effecten bij puttesten in geothermische putten met surface shut-in.

Simulaties en praktijkcases tonen aan dat WBS-effecten de drukrespons kunnen domineren, wat leidt tot foutieve interpretatie van skin en reservoirkenmerken zoals transmissiviteit en breuken. Modellering kan deze effecten niet wegnemen en vormt een commercieel risico. Het onderzoek adviseert daarom om puttesten altijd uit te voeren met een downhole shut-in voor een betrouwbare reservoiranalyse.

Het artikel is te downloaden van de website de publicatie Geoenergy.